O blogu

Widzę Cię.

Jak chwytasz w lustrze swoje własne spojrzenie wczesnym rankiem. I szybko odwracasz wzrok. Ciągle nie dość odważna, żeby spojrzeć w oczy sobie i temu światu. Który dziś znowu będzie tak przewidywalny i jednocześnie niewiadomy.

Widzę Cię, parę godzin później. Łapiesz swoje odbicie w wystawowej szybie. Już z dystansu, ogarniając wzrokiem całą swoją postać. Samotną i jednocześnie zatopioną w tłumie. Tak znajomą, a jednak zaskakująco obcą. Tak, to właśnie Ty w ten sposób pochylasz głowę i zaciskasz dłoń na pasku torebki.

Widzę Twoją niepewność. Gdzieś głęboko jesteś przekonana o swoim pięknie, a jednocześnie zadajesz światu milion pytań. Czy na pewno jestem w porządku? Czy nie jestem za bardzo? A może nie dość? Komu się podobam? Komu powinnam?

Widzę Twoje tęsknoty za czymś niezwykłym i dzikim. To, że Twoje serce cały czas szuka i marzy. Że ciągle Ci mało. Czujesz dużo mocniej niż jesteś w stanie przyznać. Pragniesz dużo bardziej niż wypada. Masz do powiedzenia więcej niż mówisz. Dlatego w Twoim śmiechu brzmią głębokie, nieodgadnione nuty. Dlatego Twój szloch ogarnia Cię całą, gdy już płaczesz.

Widzę Cię, gdy pod koniec dnia zdejmujesz z siebie to wszystko. Wszystko. Gdy przez kilka chwil możesz być w końcu taka, jak chcesz. Odprężona i spokojna. Może nieco smutna. Może zaczytana, zamyślona… zatopiona w gorącej kąpieli, która pachnie. Może w końcu twórcza i przez chwilę beztroska. Na pewno prawdziwa.

Widzę Cię. Czasem jestem dokładnie taka, jak Ty.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

 

 

 

Miło mi Cię gościć na moim blogu 🙂

Jestem biologiem, a w głębi serca humanistką. Miłośniczką słowa czytanego i pisanego.

Kobietą 24/7. Rozważną i romantyczną, w dobrych proporcjach.  

Jestem wrażliwa i dużo rozumiem, ale też konkretna – nazywam rzeczy po imieniu.

Uwielbiam zanurzać się w codzienności, w sobie samej i winnych ludziach.

Pełno mnie na tym blogu, jeśli chcesz poznać mnie lepiej, zajrzyj do postów oznaczonych etykietką osobiście.

Napisz do mnie:  margaritumxx@gmail.com

Małgosia Dąbrowska

 • oxinspirationxo blogspot.com

  Odnalazłam się w Twoich słowach. Pięknie to ujełaś.

  • Dziękuję. Pamiętam Cię z mojego poprzedniego bloga 🙂

  • Ja też!

 • Ania

  Witaj 🙂 ja też Cię widzę, poprzez Twoje słowa. Przyznam, że ostatnio brakuje mi ludzi, którzy myślą, chcą lepiej, piękniej, idą w coraz lepsze obszary życia. Cieszę się, bo Ty taka jesteś, dziękuję i pozdrawiam.

  • Bardzo się cieszę, że do mnie trafiłaś 🙂 Pozdrawiam!

 • Dokładnie o mnie 😉